3D Studio Max interior visual of the proposed Port City Shopping Mall in Zaporozhye, Ukraine

we take a consumer centric approach

Keyifle ziyaret edeceğiniz bir perakende alışveriş mağazası 
Port City Ukrayna’nın Güneyinde Zaporozhye kentine yönelik olarak planlanan muhteşem yeni bir mimari belirleyici özelliktir.

Alisveriz merkezinde, perakende ve insanların boş zamanlarını değerlendirecekleri unsurlar başarılı bir şekilde kombine edilecektir. Lüks 12 ekranlı mültipleks sinemada lisanslı bir bar, kafe, dondurma ve şekerleme satışı yapılan bir outlet mağaza mevcut bulunmaktadır. Patenlerinizi giyerek, buz pistinine girebilir ve muhteşem bir ortamda temiz havanın, eğlencenin size ve bütün ailenize yönelik eksersizin tadını çıkarın. Dört alışveriş mağazamızın hepsinde restoranlar, barlar ve kafeler mevcut. Ve gerçektende Port City’i seçmiş olduğunuz için kendinizi şımartılmış hissedeceksiniz. Bu nedenle bir yandan bataryalarınızı dolduruyorken ister bir cappuçcino için isterse iki kişinin huzurla oturacağı mum ışığıyla aydınlatılan bir restoranda yemek yiyin. Kesinlikle aradığınız ideal ortamı burada bulacak sınız.

 

Continium için neler yaptık…
Continium Holdings perakende tasarımın sınırlarını zorlayacak bir şekilde Port City’nin iç mekân tasarımının geliştirilmesi açısından CampbellRigg’i görevlendirdi.

Vizyon doğal unsurlar, ışık ve aydınlatma gibi tekrar eden temalardan etkilenmektedir. Dört muhteşem güzellikte çatı seksiyonu alışveriş mağazalarının üzerinde adeta parıldıyor gibi görünerek şaşırtıcı bir ışık efekti oluşturmaktadır. İç mekan Ukrayna kültürü, folkloru ve lokal unsurlardan etkilenmek suretiyle belirgin bir şekilde modern tarzda tasarlandı. Bu anlayış doğrultusunda bu sanal kentteki bütün giriş kapıları sanatsal özellikleri içerecek şekilde ve güçlü bir yol bulma prensibinin uygulandığı anlayış doğrultusunda tasarlandı. Her bir “hoş geldiniz” salonunda alışveriş mağazasına yönelik dört temel unsurdan biri tema olarak ele alınmış bulunmakta. Bunlar Toprak, Ateş, Rüzgâr ve Sudur. Alışveriş mağazası iki kat üzerinde süs eşyaları ile donatıldı.

Visual of the proposed balustrade detail for Port City Shopping Mall in Zaporozhye, Ukraine

Ana caddelerin ve desinatör tarafından belirlenen unsurların karması ve birbiriyle uyum sağlaması temel özellikler arasında sayılabilir. İşte bu nedenle Port City dünyada en çok arzu edilen moda etiketlerinden birisi olup salon tipinde bir mekân anlayışı benimsenmiştir.

Detaylara olan dikkat adeta nefes kesici düzeydedir: pırıl pırıl parlayan tavandan sarkan avizeler, bir şampanya bar ve döşemenin üzerinde adeta yüzüyor gibi gözüken muhteşem yüksek cam mağazalar temel panoramayı oluşturmaktadır.

Bubble diagram and zone planning for Port City Shopping Mall in Zaporozhye, Ukraine Zone planning the customer journey for Port City Shopping Mall in Zaporozhye, Ukraine

 

Food court planning for Port City Shopping Mall in Zaporozhye, Ukraine

Shopping Mall planning for Port City Shopping Mall in Zaporozhye, Ukraine

Unique lighting design solutions by CampbellRigg for Port City Shopping Mall in Zaporozhye, Ukraine

Lokasyon: Güney Ukrayna’da Zaporozhye Kenti
Demografik unsurlar: 800.000 civarında popülasyon
Bölge: 7.4 hektardan ibaret olan genel alan
Perakende ve eğlence tesisleri: 74.000 metrekareden oluşan toplam alışveriş merkezi alanı
Araç park yeri: 1971 araçlık bir park yeri mevcuttur.
Merkezdeki tesislerin içerdiği diğer unsurlar: Key anchor ve niş kiracılar (hipermarket, DIY, oyuncak, elektrikli ürünler ve niş perakendeciler)
Eğlence tesisleri aşağıdakileri içermektedir: gece kulübü, 12 ekranlı sinema, 10-Pin Bowling, buz pateni pisti, yemek alanları, restoranlar ve barlar.

 

to work with us
click here

5 Beaumont Mews, Charlton King's Road, London NW5 2EQ UK Tel: + 44 (0)20 7284 1515

Contact us

CampbellRigg is hiring:

Business Development Executives
Account Executives
Senior Creative talent
Interior Designers and Branding Designers
Junior Creative talent

Please send message, curriculum vitae and portfolio

5 Beaumont Mews, Charlton King's Road, London NW5 2EQ UK Tel: + 44 (0)20 7284 1515

free call