Port City shopping mall brand identity design by CampbellRigg

we breathe life into retail development programmes

Master planning
Bizim amacımız çevre ve insan ihtiyaçlarına duyarlı olmasının yanı sıra aynı zamanda finansal ve teknolojik gelişmelerin kullanılacağı bir tasarım oluşturmaktır. Bu bağlamda bizler aydınlatma unsurlarından tutunda bütün yeni komplekslere kadar her ölçekte projeye yönelik fikir ve deneyim zenginliğini kombine etmekteyiz.

Master planlamanın bir diğer muhteşem örneği ise Ukrayna’da Kiev’in güneybatısında Vinnitsa kentine yönelik olarak amaçlanan mimari bir kent simgesiydi. Müşterimiz Continium Holdings’di

Port City Shopping Mall site visual in Vinnitsa, Ukraine

 

Continium için neler yaptık…
Bizim Master planlamamız perspektifinde yüksek yoğunluklu perakende tasarımının sınırları zorlandı. Vizyon 25 hektardan oluşan doğal yaşama yönelik unsurlar, cam, su ve ışığın tekrar eden temalarıyla oluşturulmuştur.

Vinnitsa perakende unsurları ve eğlence parkı birçok bilimsel unsuru içeren bir felsefeyi yansıtmakta olup müşteriler tarafından temsil edilen fırsatlara cevap vermekte ve konstrüksiyona yönelik olarak teknolojik unsurlar ve materyaller kullanılmaktadır. Yeni alışveriş merkezlerindeki Master planlama bağlamında müstakil binalar ve ilgili unsurların tasarımı bir bütün olarak önemli olarak kabul edilerek ele alınmıştır.

Sketch showing section through the Port City Shopping Mall in Vinnitsa, Ukraine

Çözüm
Bizim holistik tasarım yaklaşımımızda arazi, materyal ve enerji kullanımı konularına hassasiyet gösterecek şekilde bir projenin sosyal, teknik, çevresel ve ekonomik gereksinimlerini dengelenmiştir. Yukarıda adeta yüzüyor gibi görünen iki muhteşem çatı yapısı camdan oluşan çatı yapısının arasından ışığın yayılması efekti izlenimini uyandırmaktadır. Tavandan sarkan avizeler, fıskiye havuzun arasından ışık huzmeleri yoluyla muhteşem bir görünüm arz etmektedir.

Alisveriz Merkezinde ofisler, perakende ve eğlence unsurları gece ve gündüz hizmet sağlayacak şekilde kombine edilmiştir. Gazino, restoranlar, lüks 12 ekranlı mültipleks sinema mevcut olup ayrıca lisanslı bir kafe ve barda vardır. Patenlerinizi giyerek , buz pistinin tadini cikarin. Muhteşem bir ortamda bütün aileniz taze havanın, eğlencenin ve eksersizin tadını çıkarsın. Bowling konusunda becerilerinizi deneyin. Bütün alışveriş mağazasındaki restoranlar, barlar ve kafelerin tadını çıkarın. Bataryalarınızı yeniden doldurmak için ister şöyle hızlıca bir cappuçcino için isterse mum ışığının aydınlattığı bir ortamda bir akşam yemeği yiyin. Aradığınız ideal ortamı kesinlikle burada bulacaksınız.

CAD drawing master plan by CampbellRigg for Port City Shopping Mall in Vinnitsa, Ukraine

Lokasyon: Merkez Ukrayna’da Vinnitsa Sehri
Demografik unsurlar: 365.600 civarında Vinnitsa Kentinde yaşayan popülasyon
Bölge: 25.8 hektardan oluşan doğal yaşam merkezinin yanında bulunan 2.8 hektar genel alan
Perakende ve eğlence tesisleri: 80.246 metrekareden oluşan alışveriş merkezinde 497 araçlık park yeri mevcuttur
Araç park yeri: 1971 araçlık bir park yeri mevcuttur.
Merkezdeki tesislerin içerdiği diğer unsurlar: Ofisler, eğlence tesisleri, Key anchor ve perakende kiracılar (hipermarket, DIY, oyuncak, elektrikli ürünler ve niş perakendeciler)
Eğlence tesisleri aşağıdakileri içermektedir: Gazino, gece kulübü, 12 ekranlı sinema, 10-Pin Bowling, buz pateni pisti, yemek alanları, restoranlar ve barlar.

 

to work with us
click here

5 Beaumont Mews, Charlton King's Road, London NW5 2EQ UK Tel: + 44 (0)20 7284 1515

Contact us

CampbellRigg is hiring:

Business Development Executives
Account Executives
Senior Creative talent
Interior Designers and Branding Designers
Junior Creative talent

Please send message, curriculum vitae and portfolio

5 Beaumont Mews, Charlton King's Road, London NW5 2EQ UK Tel: + 44 (0)20 7284 1515

free call