Cirosu 15 milyon £’a tekabül eden bir hipermarket (veya bir megamağaza) formatının Safeway PLC’nin yeni ve taze bakkaliye ürünleriyle kombine edilen ürünlerle birlikte geliştirilmesine ilişkin çalışmalar gerçekleştirilmiştir. Bu bağlamda yönetimin amacı yeni ortamları kucaklayan ve gıda kapsamında olmayan ürünlerin gıda kapsamında olan ürünlerle birlikte sunulabileceği yeni bir Megastore görünümü oluşturmaktı. CampbellRigg bütünüyle Safeway PLC’nin (Convenience, Süpermarketler ve Süpermağazalar) mevcut mağaza formatlarının tertibini-düzenini ve çevresel olarak konuşlandırılmasını yeniden incelemiş ve bütünüyle bunların megastore-megamağaza konseptine yönelik yeni bir format oluşturmuştur.

hipermarket gelistirme proğramlarınızdaki en iyi tasarim
çözümlerini bulmak icin burayı tıklayınız

mağaza tasarimlarimizla farkli dunyalar yaratiyoruz

Safeway Megastoresi için neler yaptık…
Safeway CampbellRigg’den süpermağazası konseptini bir Megamağaza haline dönüştürmesini talep etmiştir. Bu perakende zinciri gıda kapsamında olmayan ürünlerin gıda kapsamında olan ürünlerle birlikte sunulmasını, müşteri deneyiminin arttırılmasını ve taze gıdalara yönelik tutkunun yansıtılmasını ürün ve fiyat arasındaki dengenin korunmasını talep etmiştir. Çevresel konuşlandırma farklı mağaza büyüklüklerinde birbirinden farklı büyüklük özelliklerinin yeterince dikkate alınmasına olanak sağlayacak şekilde esnek olacak bir şekilde tasarlanmıştır. Bu birbirinden farklı spesifik ürün kategorilerine yönelik bölgeler-alanlar safeway’a diğer perakendecilerin çoğuna karşı daha etkin bir rekabet gerçekleştirebilmelerine olanak sağlamış olup bununla birlikte caddelerde belirli bir ürün kategorisine yönelik olarak hizmet sunan mağazalara yönelik olan rekabette geliştirilmiştir. Bu projelerde benimsenen stratejik tasarım prosesiyle CampbellRigg perakende sektörüne yönelik ve tüketici davranışlarına yönelik derin bir bilgi ve anlayış kazanmıştır.

Çözüm
Bir departman mağaza ortamından değişik ve geniş bir yelpazede değer propozisyonu sunabilen bir Megamağaza ortamının oluşturulacağı şeklinde bütünüyle yeni bir görünüm oluşturulmuştur. Yeni perakende alanları yükseklik ve materyal itibariyle değişecek şekilde mevcut ticari konseptlerimizle birlikte cesur bir ortam oluşturacak şekilde tasarlanmıştır. Beş adet temalı-konulu bölge oluşturulmuştur: günlük tüketim malzemelerine yönelik bir bölge, taze gıdalara yönelik bölge; bira, şarap, alkollü içecekler, güzellik ve sağlık bakım ürünleri, eğlence ve evde yaşam bölgeleri yeni bir mega taze restoran ve oturma alanıyla iç içe olacak şekilde tasarlanmıştır. Söz konusu tasarımlar safeway’ın taze gıdalara yönelik tutkusunu ve kaliteye verdiği önemi yansıtmakta olup bu bağlamda hem tüketiciler hem de personel için son derece heyecan verici coşkulu bir ortam tasarlanmıştır. Proje mevcut mağazanın yeniden donatılmasını ve portföye yönelik yeni outletlerin tasarımını içermiştir.

ortalama alişveriş sepetlerinin boyutunu arttırmayı amaçlıyoruz

Ödüller:-
CampbellRigg perakende endüstri alanında en prestijli ödüllerden birini kazanmıştır:
Safeway Megamağazası için 2002 yılı Perakende Mağaza Tasarım Ödülü.
 
Bu ödüller perakende sektörüne yönelik önde gelen ödüller niteliğindedir. Kazananlar ve finalistler gerçekten kendi piyasalarında perakendecilerin geliştirdiği innovatif tasarımları bunların rakiplerine yönelik olağanüstü farklı bakış noktalarını kreativite ve etkinliklerini ve müşteri odağına yönelik radikal yeni yaklaşımlarını kutlamaktadır.

kreatif calismalarimizda taze gorunume onem veriyoruz

amacimiz herzaman yenilik ve vizyon sahibi olamak

check out the illuminated shelving which
brings new life to the category

we help plan your store formats

mağazanın tasarımımızdan önceki durumu

the store after

5 Beaumont Mews, Charlton King's Road, London NW5 2EQ UK Tel: + 44 (0)20 7284 1515

Contact us

project

İş İlanları:

İş Geliştirme Elemanları
Muhasebe Elemanları
Uzman Tasarımcılar
İç Mimarlar ve Marka Tasarımcıları
Yetenekli Tasarımcılar

Lutfen CV nizi ve Portfolionuzu Jobs@campbellrigg.com adresine gönderiniz

5 Beaumont Mews, Charlton King's Road, London NW5 2EQ UK Tel: + 44 (0)20 7284 1515

free call