CampbellRigg lifestyle graphics for Migros stores
 

Migros Türkiye’nin en büyük ve en başarılı gıda perakendecisi olan konumunu sürdürme konusunda uzun süredir benimsemiş olduğu bir amaca sahiptir.

Migros Türkiye’de organize perakendenin öncülerinden biri olup bugün çok geniş bir yelpazede formatta ve lokasyonda geniş ortamlarda neredeyse müşterilerinin bütün alışveriş ihtiyaçlarını karsilayabilecek edebilecek şekilde son derece geniş mağazalarda hizmet sunmaktadır.

Müşteriler Migros’un operasyonel ve fonksiyonel güçlerini takdir etmekle birlikte yapılan araştırmalar aslında Migros’un felsefesini ve değerlerini yeterince anlamadıklarını göstermiştir. Bu ise şirketin yeniliklerinin anlaşılmasını, şirketin topluma ve çevreye verdiği önemin takdir edilmesini zorlaştırmaktadır. Migros Ortaköy’de, İstanbul alanında 40 mağazaya yayılan yeni bir mağaza konseptiyle müşteri değerlerini yansıtmayı amaçlamıştır.

 

Bizim Migros Süpermağazası için ne yaptığımız
Grup için yeni bir marka ortamına yönelik bir konsept oluşturma anlayışımızın bir parçası olarak bizlerden yeni bir “görünüm-görünüş” ve hissiyat-dokunuş oluşturmamız istenmiştir. Bu bağlamda İstanbul Ortaköy’de Süpermağaza formatında genel marka ortamının oluşturulmasına yönelik olarak Migros için daha fazla müşteri odaklı bir mağaza deneyiminin oluşturulması talep edilmiştir.

find right hemiphere solutions for authentic food retailing here

Retail food store Migros butcher department design

Çözümümüz
Belirli bir proje aşamasından sonra bizler “aday” nitelikteki fikirleri seçtik ve Migros’un CEO’su, Özgür Tort ve Pazarlama Direktörü Murat Akdağ’ın Migros markasının deneyimlerine dayalı olarak belirlemiş oldukları kreatif kriterlere uygun olan önlemlerin alması gereken yön doğrultusunda spesifik tavsiyelerde bulunduk.

Fikirler tasarım çözümlerine yönelik spektrumdan tutunda muhafazakâr ve daha innovatif yaklaşımları içermiştir. Projenin diğer aşamaları esnasında bizler İstanbul bölgesinde 40 mağazada “marka araç kitinin” bir parçası olarak uygulanabilecek olan tasarımlara ilişkin detaylı unsurları belirledik.

Çalışmamız bütün satış, iletişim, aydınlatma sistemleri, ticari sistem çözümleri ve hepsinin ötesinde alt tarafta bulunan araç park yerine yönelik olarak iç ve dış tasarım unsurlarıyla ilgili olarak gerçekleşmiştir.

The bakery and patisserie department for Migros, design by CampbellRigg a retail store design agency and brand agency

Aşağıda Migros’un Pazarlama İletişimi ve Tasarım Başkanı olan Murat Akdağ’dan almış olduğumuz bir şükran mektubunun suretini bulacaksınız.
 
Migros’un Referans Mektubu
Migros Ticaret A.S.
Turgut Ozal Bulvari No 7
34758 Atasehir / Istanbul
Tele: (0216) 579 30 00
9 Eylül 2013

 
Sayın İlgili, Bay, Bayan
Bu referans mektubunu, CampbellRigg tasarım ajansı ile gerçekleştirdiğimiz proje süreçlerinin ve sonuçlarının ışığında yazıyorum. Migros Tasarım Ekibi olarak, CampbellRigg’in perakende sektöründe, yaratıcı tasarım çözümleri sunduğunu, profesyonel yaklaşım gösteren başarılı bir iş ortağı olduğunu belirtmek isteriz. Migros’u geleceğe taşıyacak yeni konsept mağazalarının tasarımı sürecinde CampbellRigg tasarım ajansı ile çalışmaktan büyük memnuniyet duyduk. Migros tasarım ekibi ve CampbellRigg proje süresince doğrudan iletişim halinde olarak, verimli çalışmalar gerçekleştirdiler. Bu süreç boyunca, ekip olarak CampbellRigg ekibinin perakende sektöründeki yetkinliklerini, stratejik ve yaratıcı tasarım öneri ve çözümlerini bizzat gözlemledik

 
CampbellRigg, çok kısa bir süre içerisinde projeye hakim olarak potansiyel çözüm önerileri sunabilme başarısını gösterdi. Perakende tasarım anlayışının mükemmeliyetçi yaklaşımına hakimiyetleri ve müşteri odaklı çalışma deneyimleri ile bizlerin, istek ve hedeflerini eksiksiz anladılar ve bunlara uygun çözüm önerileri geliştirdiler.

Projeyi tüm boyutlarıyla ele alarak; stratejik model gelişimi, kurumsal kimlik kapsamında grafik iletişimi, mağaza iç mimarisi üzerine bütünsel bir çözüm önerisi sundular.
Sürekli iletişim halinde olmaları ve süreç esneklikleri ile CampbellRigg, tasarım sürecinin herhangi bir noktasında verilen revizyon ve taleplere en kısa sürede cevap verdi, etkin çözüm önerileri sunmayı başararak, takdire şayan bir iş çıkardı.

 
CampbellRigg, Migros tasarım ekibi ile etkin bir şekilde çalıştı. Proje tanımını, bizlerin önceliklerini ve hedeflerini özümseyerek; sektördeki tasarım doğruları çerçevesinde etkili ve verimli yorumlar getirdiler. Bunun yanı sıra, iş modeline uygun olarak bizlere ekonomik değer katacak ve tasarım yaklaşımımıza yön verebilecek ek öneriler de getirdiler.
 
CampbellRigg tasarım ajansı, sizler için de perakende sektöründeki deneyimleri, çok yönlü tasarım ekibi ile yaratıcı çözümler sunabilecek iyi bir iş ortağı olacaktır.
 
Saygılarımla Murat Akdağ İletişim ve Tasarım Departmanı Başkanı Migros Ticaret A.Ş

we aim to be more productive with sales throughout the customer jorney

we deliver on price

7.	Migros new florist department retail store design Beers wines and spirits supermarket design

we deliver merchandising solutions for category strength

Health and beauty department supermarket store design CampbellRigg executes architectural plans for Migros supermarkets

we deliver branded wayfinding

Customers services desk design Migros

the store before

the store after

to work with us
click here

5 Beaumont Mews, Charlton King's Road, London NW5 2EQ UK Tel: + 44 (0)20 7284 1515

Contact us

CampbellRigg is hiring:

Business Development Executives
Account Executives
Senior Creative talent
Interior Designers and Branding Designers
Junior Creative talent

Please send message, curriculum vitae and portfolio

5 Beaumont Mews, Charlton King's Road, London NW5 2EQ UK Tel: + 44 (0)20 7284 1515

free call