1.	CampbellRigg brand strategy agency creates the Centra “good to go” sub brand identity for convenience food stores in Ireland
a focus on lifestyle

Yakınlık çok önemlidir.
Musgrave Grubu tarafından (İrlanda’nın en büyük bakkaliye ürünleri distribütörü) bayilik yoluyla işletilen Centra İrlanda’nın önde gelen perakende grubu olup ülkede 350’den fazla yerde parlak (aydınlık), erişilebilir mağazaları mevcuttur. Bunlar taze ürünlere ve İrlanda’daki giderek büyüyen uygun piyasanın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla sıcak/soğuk gıda seçeneklerine odaklanmak suretiyle “sürekli olarak iyiye gitme” konseptini benimsemiş ve uygulamaktadırlar.

Centraiçin neler yaptık…
Musgrave’nin mağaza gelişimi ve pazarlama ekibiyle birlikte çalışan CampbellRigg İrlanda’nın son derece yoğun olan müşterilerinin alışveriş gereksinimlerine uygun olmak suretiyle, gıdaların eve götürülmesini sağlayacak şekilde Centra’ya bir iletişim stratejisi ve ortam geliştirmiştir.

 

Creating the menu board graphic for Centra convenience stores Own label packaging design for “good to go” by the retail design agency

Çözüm
Konsept bünyesinde yeni bir logo olan “sürekli iyiye gitme” logosu mağaza iletişimi, gıda ambalajlanması konusunda tutarlı bir yaklaşım olup bu bağlamda ticari sistemler geliştirilmiştir. Mağaza formatı Centra’nın her gün yaşadığı değişik düzeydeki iş seviyelerine ve günün farklı saatlerinde değişik düzeyde olan gıda gereksinimlerine uygun bulunmaktadır.

CampbellRigg öğlen yemeği esnasında yoğun olan saatler nedeniyle sekiz personel tarafından “daha fazla hizmet” konseptini başlatmış olup dondurulmuş gıdalar çizgisinde, taze kahve ve sıcak içecekler alanında yeni bir etkileşim oluşturmayı amaçlamış ve Musgrave ile birlikte çalışmıştır. Bu bağlamdaki alanı yoğun müşterilere önceden hazırlanmış olan sandviçlerini alıp gidebilecekleri bir ortam sunmaktadır.

Gıda ürünlerini içermeyen reyon, mağazanın arkasına yerlestirilerek müşterilerin bekleme sürelerini azaltmaya yardımcı olmakta ve gıdaların gecikmeksizin müşterilere sunulmasını sağlamaktadır.

Menu board graphics and construction drawings for Centra  Construction drawings and photo of the bagels department at Centra Design visual, branding and photo of the coffee department at Centra

the store before

to work with us
click here

5 Beaumont Mews, Charlton King's Road, London NW5 2EQ UK Tel: + 44 (0)20 7284 1515

Contact us

CampbellRigg is hiring:

Business Development Executives
Account Executives
Senior Creative talent
Interior Designers and Branding Designers
Junior Creative talent

Please send message, curriculum vitae and portfolio

5 Beaumont Mews, Charlton King's Road, London NW5 2EQ UK Tel: + 44 (0)20 7284 1515

free call