we create unique communication and merchandising solutions for brands

Lezzetli marka hediyeleri
Eğer alkollü içecek markaları müşterilerini daha çok cezp etmek istiyorlarsa bu durumda itibar kazanmanın alkollü içeceklerin değeri ve büyümesine yönelik önemi nedeniyle alkollü içecek endüstrisinde başarmaları mümkün olabilecektir.

Potansiyel olarak “hediye” kanallarının uygunluğu ve mevcudiyeti piyasada kendisini göstermektedir. Çeşitli botanik unsurları içeren önemli cin markaları kokteyl piyasasında yeni gelişimlerle kendisini sunmuş olup daha çok marka kavramı altında müşterilere yönelik yeni bir deneyim oluşturmuştur.

Bu müşteriler otantiklik,ozgunluk ve kaliteyi arıyorlar. Aynı zamanda mevsim dışında tüketimin lezzetini yaşamak istiyorlar.

 

A visual of the interactive digital merchandising display systems in Global Travel Retail for Bombay Sapphire

we create interactive merchandising display systems

Bombay Sapphire için neler yaptık…
CampbellRigg son derece görünebilen ve belirgin bir “sensorlu” teşhir ekranı tasarlamış olup böylece havaalanında seyahat edenler bu ekranı gördüklerinde durup Bombay Sapphire ile bilgi edinebilmekte ve ne Kadar muhteşem bir ürün olduğunu anlayabilmektedirler. Bu bağlamda temaya ilişkin yorumumuz markanın önemini ifade edecek ve belirli kriterlere uygun olacak şekilde bir ekrana yansıtılmıştır.

A unique digital merchandising display fixture design for Bombay Sapphire

 

Design of sensory display

Çözüm
Yukarıda belirttiğimiz konsepti dikkate alan CampbellRigg ticari ünitenin tasarımını aşağıdaki şekilde gerçekleştirmiştir:

Mağaza içinde görünebilirliği maksimum kılacak şekilde ve böylece havaalanında seyahat eden kişilerin durup ekranı inceleyerek Bombay Sapphire’nin niçin emsalsiz bir alkollü içecek olduğunu kavramalarını sağlayacak şekilde geleneksel olanın dışında son derece etkili bir tasarım oluşturduk.

Yukarıda belirttiğimiz bağlamda oluşturulan genel gondol şekli su buharının infüzyon prosesi esnasında alkollü içeceğe ait buharın hareketinden ilham alınarak gerçekleştirildi. Bizler müşterilerin etkileşime girmek zorunda kalacağı farklı bir şeyler tasarlamaya çalıştık ve bunu dairemsi bir şekilde aydınlatılmış bulunan bir sistemin üzerine oturan ve 10 adet aydınlatılmış botanik çizimlerin olduğu botanik cam işçi sürahilerinin bulunduğu “dönebilen” bakır bir sepeti tasarlayarak gerçekleştirdik. Böylece müşteriler her bir içki sürahisini açıp içindeki içkiyi tadabiliyorlar. Her bir içkiye 10 adet birbirinden farklı botanik bitkilerden elde edilen natürel aromalar eklenmiş bulunmakta. İçki sürahisini tutan ünite içkinin dökülmesi esnasında botanik unsurların tutulması için kullanılan performans-delikli bir bakır sepetin küçük ölçekteki bir adaptasyonu niteliğinde.

kran innovatif ve tasarım itibariyle gözlere hitap eder bir nitelikte olmalıydı. Bu bağlamda ünite modern bir bilgisayar tarafından kontrol edilen aydınlatma sistemiyle aydınlatıldı. “S” şeklindeki merkezi duvarın üst kenar köşesinde üniteye hareket ediyor duygusunu sağlayan sürekli olarak dönen-kayan bir LED aydınlatma sistemi mevcut. Eğri bir şekilde olan merkezi duvarın bir kenarı mavi renkte olup arkadan aydınlatılan delikler mevcut-böylece LED ışıkları görsel olarak alkolün içerisine damıtılarak giren her bir botanik aroma prosesinin animasyonunu sağlıyor durumda. Bu bağlamda diğer tarafta ise natürel botanik unsurların resmini gösteren mavi bir resim mevcut.

Gondolda iç yüzeyi bakır olan bir panelin üzerine monte edilen dokunmatik bir ekran mevcut olup ve bir kokteyl yapan Bombay Safirine ilişkin bir videoyu göstermekte.

Son olarak ise ünitede mağazaya gelen tüketici sayısını gösteren ekran mevcut olup bu ekran operatöre ilişkin teknik spesifikasyonlara uygun bulunmakta.Gondol, Pico Avustralya tarafından yapıldı ve Avustralya’da Bacardi Global Seyahat Perakende Ekibinin desteğiyle Sydney Havaalanına kuruldu.

A unique duty free airport digital merchandising fixture design for Bombay Sapphire

to work with us
click here

5 Beaumont Mews, Charlton King's Road, London NW5 2EQ UK Tel: + 44 (0)20 7284 1515

Contact us

CampbellRigg is hiring:

Business Development Executives
Account Executives
Senior Creative talent
Interior Designers and Branding Designers
Junior Creative talent

Please send message, curriculum vitae and portfolio

5 Beaumont Mews, Charlton King's Road, London NW5 2EQ UK Tel: + 44 (0)20 7284 1515

free call