Currys PC World Black retail brand identity design by CampbellRigg

team up on design for electronic retail brand concepts here

Premium cihazları
Dixons Retail Plc Avrupa’nın önde gelen uzman elektrikli cihazlar perakendecilerinden biridir. İngiltere’de bu firmanın 642 mağazası mevcut olup 23.000 kişiyi istihdam etmektedir. Markalar Currys’i (295 süper mağaza ve 73 ana caddedeki mağazalar) ve PC World’dür (160 toptan piyasaya bilgisayar pazarlayan süper mağaza). Ayrıca mega mağazalar ve müşterilere her iki formatın en iyisini sunan 2in1 Currys & PC World süper mağazaları mevcuttur.

Black Currys PC World formatının 2010 yıllarının sonunda piyasaya önemli elektronik perakende unsurlar satan yeni bir markasıdır. Kadınları ve cihaz tutkunlarını hedefleyen bu marka daha titiz olan müşteriler için performansa ve tasarıma önem vermektedir. Markanın Londra Stratford’daki Westfield alışveriş merkezinde ve Birmingham’da Bullring alışveriş merkezinde mağazaları vardır.

Application of the Currys PC World Black retail brand signage

Black için neler yaptık…
CampbellRigg Currys, PC World ve 2in1 Currys PC World mağaza formatlarına yönelik olarak yeni logoları geliştirmiş olmak suretiyle piyasada kendisine rekabetçi bir yer edindikten sonra zaten Dixons perakende şirketiyle çalışmaktaydı.

Orijinal Black logosu ve mağaza Birmingham’daki mağaza cephesi tüketicilerin kafasını karıştırıyordu. Bu itibarla Black kimliğinin mağaza tasarımına yönelik olarak tek başına ayakta durabilen bir alt marka olarak bütünüyle yeni bir öneride bulunarak ayarlanması gerekiyordu.

we breathe life into brand identity programmes

Çözüm
Black’ın logosunun yeterli ölçüde yeni Planet ana markasıyla bağlantı sağlayamayacağı ve müşterilerin çoğunlukla Black’ın aslında bir Currys PC World’un markası olduğunu bilmedikleri anlaşılmıştı.

Bu itibarla önceki logonun görünümü de oldukça açık renkte olup ana caddedeki mağazalar üzerinde bir etki oluşturup kendisini belirginleştiremiyordu. Ayrıca her iki marka içinde yeşil rengin kullanılmış olması bir anlam ifade etmiyordu.

Sonuç olarak bizler yeni bir alt marka olacak şekilde ve bir yandan Premium konseptinin görünümünü hissettirirken öte yandan yeni Planet ana markasıyla çağrışım uyandıracak şekilde Black logosunu yeniden tasarladık.

Tasarım prosesinin bir sonraki aşaması müşteri seyahati boyunca çeşitli noktalarda iletişime ilişkin unsurlara odaklandı. Elektrik cihazları satan perakendecilerin ihtiyaç duyduğu şey aslında yoğun bir medya ortamında mevcudiyetlerini belirgin kılabilmek için tutarlılık ve müşteri merkezli bir yaklaşımdır. Bu itibarla gerçeklere uygun olan ve aktif bir şekilde “felsefemizin gereğini yerine getiriyoruz” mesajının müşterilere iletilmesi müşterilerin doğru hizmeti almalarına yardımcı olmaktadır. Ton olarak pozitif ve tutkulu, fiyatlandırma konusunda açık ve yaşamı daha fazla kolaylaştırmak önemli olan unsurlar arasındadır. Bizler mağazacılık deneyiminin kreativite yoluyla teknolojinin heyecanını yakalamanın yanı sıra aynı zamanda doğru mesaja yönelik doğru çözümle hak edilmek suretiyle taktir edilmesi gerektiğine inanmaktayız.

Black - Currys PCWorld electrical store brand identity and integrated marketing communications in-store

CampbellRigg televizyon, basın ve online portalları ve mağazalardaki alışveriş noktalarına yönelik ilgili bütün şablonları ve iletişim unsurlarını geliştirmek amacıyla reklam acentesi olan M&C Saatchi şirketiyle ekip anlayışı içerisinde çalışarak bu bağlamda enformasyon panelleri, görsel kimlik ve evlere dağıtılacak olan unsurlara yönelik ikonlar oluşturdu. Başından itibaren bizler bütünüyle müşteriye hitap eden ve holistik olup Currys PC World’un yeteneklerini ön plana çıkaran bir iletişim hiyerarşisi geliştirdik.

Above the line press advertisement and in-store POS for Black Currys PCWorld

We developed the templates for press and in-store communication

Bizler aynı zamanda herhangi bir elektrik cihazları satan perakendecinin müşterilerinin yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla yaptığı bütün unsurlarda müşteri merkezli olan bir müşteri hizmetleri departmanı geliştirdik.
 
Yapmış olduğumuz incelemelerden sonra PC World’e ilişkin geniş bir yelpazedeki müşteriyi cezp edebilme açısından stratejik veriler sunduk. Bu reklam posterlerine de yansıdı. Bizler gerçek durumlarda gerçek kişilerden örnekler gösterdik. Mesajlarda netlik sağlayarak tüketici üzerinde yeni bir etkinin oluşturulması amacıyla orijinal kreatif tasarımı yeniden tasarladık. Bunun sonucunda ise PC World Business başarılı bir kampanyaya ulastimaninin mutlulugunu yasadi.

Digital on-line advertisement and in-store POS for Black Currys PCWorld by CampbellRigg Construction drawing of Currys PCWorld Black retail shopfront

to work with us
click here

5 Beaumont Mews, Charlton King's Road, London NW5 2EQ UK Tel: + 44 (0)20 7284 1515

Contact us

CampbellRigg is hiring:

Business Development Executives
Account Executives
Senior Creative talent
Interior Designers and Branding Designers
Junior Creative talent

Please send message, curriculum vitae and portfolio

5 Beaumont Mews, Charlton King's Road, London NW5 2EQ UK Tel: + 44 (0)20 7284 1515

free call